Daži vienkārši ierosinājumi, lai mācības ritētu raiti

Daži vienkārši ierosinājumi, lai mācības ritētu raiti

Mums ir patiešām svarīgi, lai jūs ne tikai iegādājat mūsu kursus, bet arī reāli tos apgūstat. Tāpēc gribam jums piedāvāt dažus pavisam vienkāršus padomus, kas varbūt jums noderēs un ļaus uzturēt modru studiju garu.

1) Ieplānojiet savu mācību laiku un mēģiniet pieturēties pie izveidotā grafika. Ierakstiet kalendārā, piemēram, trīs reizes nedēļā “Studijas Open.lv kursā 7.00-7.40”. Vai jebkurā citā jums ērtā un brīvā laikā. Uzlieciet telefonā atgādinājumu.

2) Veiciet pierakstus, ieviesiet savu “mācību kladi”. Jā, jā, vecā labā klade, kurā jūs rakstāt ar pildspalvu ir burvīgākais risinājums! Pirms ķeraties klāt pie jaunas lekcijas, pāršķirstiet, pārlasiet kladē sarakstīto. Sajūtiet gandarījuma sajūtu, ko atnes doma “hei, es šo visu esmu apguvis”.

3) Stāstiet par savu mācību pieredzi citiem. Ja jūs uzzināt kaut ko, kas jums šķiet “vērtīga doma”, neturiet to pie sevis. Pastāstiet saviem tuviniekiem, draugiem, kolēģiem: “Paklau, vai tu zināji, ka Padomju Savienības līderi savas runas speciāli veidoja garlaicīgas, lai neviens tajās neklausītos un nesadomātu “piedalīties” politiskajā procesā?” Ierakstiet vērtīgas atziņas savos soc. tīklos. Tas būs daudz interesantāk un bagātinošāk nekā vairums cita soc. tīklus satura.

4) Kad saņemat sertifikātu par pabeigtu kursu, bez minstināšanās rādiet to citiem – “draugi, lūk, ko es paveicu” –, jo šī kā reiz ir tā lieta, ar ko cilvēkiem būtu jālepojas. Mūsu saziņas telpā vajag vairāk pozitīvu, jēgpilnu ziņu, un jūs varat palīdzēt.

5) Pirms mācību uzsākšanas veltiet trīs līdz piecas minūtes pavisam vienkāršai meditācijai, kurā dziļi izelpojat, atslābināt ķermeni, pievēršat uzmanību elpai un vienkārši esiet šeit un tagad. Tas jums palīdzēs iztukšot prātu un daudz labāk uztvert lekcijās dzirdēto.

6) Zelta padoms – lekciju video atskaņotāju ļoti viegli var iestatīt tā, lai audio tiek atskaņots ar 1.25 vai 1.5 paātrinājumu. Pamēģiniet, dažkārt tas palīdz vieglāk uztvert lektoru sacīto.


Lai uzzinātu vairāk noderīgu padomu, kā organizēt mācību procesu, silti iesakām apgūt psihologa Edmunda Vanaga lekciju kursus KĀ MĀCĪTIES? PADOMI NEBEIDZAMAS PAŠIZAUGSMES CEĻAM un PAŠVADĪTA MĀCĪŠANĀS. KĀ MĀCĪT UN MĀCĪTIES EFEKTĪVI?

Lai mācības kļūst par jūsu hobiju!
Reinis, Aija, Open.lv komanda