You don't currently have access to this contentYou don't currently have access to this contentYou don't currently have access to this contentYou don't currently have access to this contentYou don't currently have access to this contentYou don't currently have access to this contentYou don't currently have access to this contentYou don't currently have access to this contentYou don't currently have access to this contentYou don't currently have access to this contentYou don't currently have access to this contentYou don't currently have access to this content

Kaspars Eihmanis: Budisms Rietumu lielpilsētu iemītniekiem

1. Pievienojies

Lai piekļūtu kursa saturam, pievienojieties mācību platformai.

2. Iegādājies

Ja kurss nav iegādāts, to varat izdarīt šeit.

3. Izbaudi

Vēlam aizraujošas un vērtīgas studijas!
Kaspars Eihmanis: Budisms Rietumu lielpilsētu iemītniekiem

Atkarībā no laikmeta, nacionālās kultūras un individuālās izpratnes, Rietumos budisms ticis uzlūkots kā senākā pasaules reliģija, kā filozofija, vai īpaša garīguma forma. Arī Āzijas reģiona zemēs, kurās budisms kalpojis kā kultūrveidojošs faktors, ir sastopamas atšķirīgas Budas Šakjamuni mācības interpretācijas. Budas Šakjamuni apgaismes pieredze pēdējo 2500 gadu gaitā ir devusi attīstības impulsu dažādiem, bieži pat atšķirīgiem, atbrīves ceļiem, kas parasti ieņēmuši kultūrspecifiskas formas. Ņemot vērā budisma pieaugošo ietekmi Eiropā un Ziemeļamerikā, proporcionāli pieaug nepieciešamība saprast, kā 6. gs. p.m.ē. ceļojošā askēta Gautamas Sidharthas garīgās atbrīves pieredze, kļūstot par Budu Šakjamuni, transformējusies, radot šos atšķirīgos atbrīves ceļus no ciešanām, kuri pēc saviem fundamentālajiem uzskatiem šķiet atpazīstami gan Rietumu lielpilsētu iemītniekiem, gan Āzijas budisma tradīcijas nesējiem. Vienlīdz svarīgi ir arī kliedēt maldīgus priekšstatus, mitoloģiskus uzslāņojumus un kļūdainus iepriekšpieņēmumus, kas bijuši raksturīgi budisma uztverei Rietumos, lai paraudzītos uz šo tradīcīju tā, kā par to domājuši un domā Āzijas budisma tradīciju sekotāji. Tādēļ kursa “Budisms” mērķis ir sniegt tādu priekšstatu kopumu, kas ļautu uzlūkot šo reliģisko un filozofisko tradīciju, kā daļu no kopējās pasaules civilizācijas attīstības.

Kursa saturs ir paredzēts katra individuālajai pilnveidei; par tā noklausīšanos apliecinājuma izsniegšana nav paredzēta.

Par lektoru

Kaspars Eihmanis 13 gadus pasniedza ķīniešu valodu, Ķīnas vēsturi un filozofiju Latvijas Universitātē. Pirms vairākiem gadiem nolēma atgriezties pie savu intelektuālo un garīgo meklējumu saknēm – budistu filozofijas, uzsākot studijas Taivānas Džendži universitātes filozofijas doktorantūrā. Apgūst sanskritu, pali valodu, budistu loģiku un epistemoloģiju. Raksta disertāciju par budistu Abhidharmas apziņas filozofiju.