Open.lv un tā veidotāji

2013. gada decembrī nelielā preses konferencē pie viena galda satikās toreizējais Latvijas Universitātes rektors Mārcis Auziņš, politikas zinātņu profesors Ivars Ījabs un šī projekta idejas autors Reinis Tukišs. Šajā dienā dzima un publikai tapa pieejams projekts LU Open Minded (kurš vēlāk pārtapa vienkārši par Open.lv). 

Open.lv un tā veidotāji
Foto no minētās preses konferences. © Foto: Toms Grīnbergs, Latvijas Universitātes Preses centrs

Kopš tā laika esam bijuši pastāvīgā izaugsmes un pārvērtību procesā, meklējot labākos risinājumus, kā mūsu mācību procesu un saturu padarīt ērtu, interesantu un dažādā ziņā lielisku.

Viena lieta, kas visus šos gadus palikusi nemainīga, ir mūsu pārliecība, ka līdzās daudziem citiem vērtīgiem ieguvumiem, mācīšanās ir neizsīkstošs prieka un gandarījuma avots. Vienkāršā valodā runājot, studēt ir viscaur forši. To darot, uzlabojas mūsu garastāvoklis, kāpj pašapziņa. Mācīšanās palīdz uzturēt mūsu smadzeņu veselību, padara mūs elastīgākus, pasaulei un pārmaiņām atvērtākus un arī ļauj mums sasniegt vairāk. 

Šī pārliecība ir ļāvusi un aizvien ļauj mums darīt savu darbu ar dzirkstošu prieku un entuziasmu. Turklāt šo gadu gaitā mums ir izdevies apgūt daudzus desmitus vērtīgu kursu, kurus no sirds iesakām ikvienam. 

Ja jums ir sīkāka interese par šī projekta tapšanu, iesakām izlasīt šo īso stāstiņu no Open.lv vadītāja Reiņa Tukiša atmiņām.


Lektori, kas jelkad lasījuši lekcijas LU Open Minded/Open.lv auditorijai

Agita Sprūde, Agnese Cimdiņa, Aija Libere, Aivars Stranga, Aivita Putniņa, Andris Šuvajevs, Andris Vecumnieks, Ansis Jurģis Stabingis, Artis Svece, Astra Spalvēna, Baiba Petrenko, Deniss Hanovs, Edgars Lapiņš, Edmunds Vanags, Elita Salgrāve, Evija Apine, Gatis Krūmiņš, Guna Kalniņa, Gundars Bērziņš, Ieva Raubiško, Ilgonis Vilks, Ilze Rassa, Indra Majore-Dūšele, Ivars Austers, Ivars Ījabs, Janīna Kursīte, Jānis Priede, Jurģis Šķilters, Kaspars Eihmanis, Kate Pelēce, Krista Vāvere, Kristīna Sprūdža, Kristīne Balode, Linda Adamova, Linda Reneslāce, Linda Usāne, Madara Umleja, Mārcis Auziņš, Mārtiņš Mintaurs, Mārtiņš Vaivars, Mārtiņš Vērdiņš, Nadija Kovčuzna, Nils Sakss Konstantinovs, Nišāns, Olga Kazaka, Sandis K. Dūšelis, Sandra Jēkabsone, Valdis Tēraudkalns, Valters Ščerbinskis, Vents Sīlis, Vita Zelče, Vjačeslavs Kaščejevs, Zanda Rubene


Mūsu burvīgā komanda

Open.lv un tā veidotāji

Reinis Tukišs, Aija Tukiša, Open.lv vadītāji

Vienkāršā patiesība ir tā, ka mums abiem patīk strādāt. Laba darba diena, kad ir izdevies nosvītrot vairumu piezīmju listē sarakstīto uzdevumu, – kas var būt labāks par to? (Šis tas var, protams.) Mums arī patīk mācīties, un mēs to darām nepārtraukti. Agrāk galvenokārt caur grāmatām, filmām un kursiem; tagad vairāk caur pašizziņas darbnīcām, meditāciju un iekšup vēršanos. Jau divus gadus dzīvojam Taizemē, Ko Pangan salā, kur ar lielu mīlestību un gandarījumu esam izveidojuši divus burvīgus projektus – kopstrādes vietu un tiešsaistes mācību plaformu.


Open.lv un tā veidotāji

Elīna Jaunalksne, satura redaktore & grafiskā dizainere

Būdama studējusi vizuālo komunikāciju, Elīna ir tā, kas izveidojusi Open.lv logotipu, vizuālo identitāti un pastāvīgi turpina veidot un uzlabot mājaslapas dizainu, rūpēties, lai kursu saturs ir sakārtots un pasniegts korekti un saprotami. Viņas skatiens ir ass un vērīgs, bet sirds laipna un dāsna. Elīnai ir daudz talantu – spēja radīt dziļas un gluži vai maģiskas gleznas, māka rakstīt gramatiski nevainojamā un plašā valodā, spēja novadīt klusuma retrītu un vēl daudz, daudz vairāk.


Open.lv un tā veidotāji

Dace Melbārde, projektu vadītāja

Nav zināms, ko mūsu spontānā un mēreni haotiskā komanda iesāktu bez Daces, jo viņa ir tā, kas neko neaizmirst, nepalaiž garām, neatstāj bez ievērības. Viņas punktualitāte un vienlaikus laipnais raksturs padara viņu par patiesi izcilu projektu vadītāju. Klientu, lektoru vai sadarbības partneru e-pasta ziņas, kas jāatbild; kļūdas un nepilnības, kas jāizlabo; termiņi, kuros jāpaveic solītais. Lietas rit tik daudz labāk un raitāk, ja Dace ir darbā.


Open.lv un tā veidotāji

Krists Kondrāts, programmētājs

Kopš 2013. gada esam strādājuši ar virkni programmētāju un, šķiet, visi no tiem pamatā ir spējuši izpildīt mūsu prasības, bet izjūtam dziļu pateicību notikumu un lietu plūdumam, kas 2019. gadā mūs saveda kopā ar Kristu, kurš ir dziļi inteliģents, attapīgs, ieinteresēts un viscaur prasmīgs interneta vietņu programmētājs.


Open.lv un tā veidotāji

Mikus Meirāns, operators, producents

Mikus ir ne tikai viens no labākajiem Latvijas operatoriem, vairāku dokumentālo filmu, radījumu un vizuālo projektu autors, bet arī Open.lv kursu uzticīgākais students. Jau no pašiem pirmsākumiem viņš ir bijis kameras otrā pusē gandrīz visās mūsu lekcijās. Pēc tam šīs lekcijas klausījies montējot. Tātad faktiski – visas mūsu lekcijas dzirdējis divreiz. Ja kaut ko vēlaties uzzināt, vienkārši paprasiet viņam.


Open.lv un tā veidotāji

Guna Rubule, fotogrāfe

Ir grūti runāt par Gunu un viņas bildēm, neliekot lietā pārāk saldus un glaimojošus vārdus. Bet vienkāršā patiesība ir tā, ka mēs ļoti mīlam Gunas bildes, kas precīzi un bez dramatisma vai samākslotības spēj atklāt gaišākos un laipnākos aspektus cilvēku sejās. Mūsuprāt, tā ir reta un varbūt pat – īsti nenovērtēta – prasme.