Open.lv komandas ieteikumi kursu veidotājiem

Lai izveidotu savu kursu, tev jāpaveic daži vienkārši, taču atbildīgi soļi:

1) Jāizstrādā kursa saturs, padomājot par jautājumiem:

Ko un kam es vispār gribu šo visu stāstīt?

Svarīgākie jautājumi, ko uzdodam sev un saviem pasniedzējiem, veidojot mūsu kursus, ir par satura aktualitāti (kāpēc vispār par šo runāt?), auditoriju (kas šo kursu gribēs klausīties?) un lietderību (ko klausītājs iegūs, noklausoties katru no lekcijām un visu kursu kopumā; kā dzirdētais var noderēt viņa ikdienā?).

Kā veidošu lekciju plānu? Cik ilgs laiks nepieciešams, lai visu pastāstītu?

Mūsu pieredzē balstīts ieteikums ir veidot kursu, kas nav īsāks par 3 akadēmiskajām stundām un nepārsniedz 6 akadēmiskās stundas, vislabāk to saplānojot apmēram 15–20 minūšu garos video nogriežņos, kas ir klausītājam draudzīgs video garums un disciplinē arī pašu lektoru katrās 15 minūtēs piedāvāt ko noderīgu. 

Kādus uzdevumus vai papildmateriālus gribu sava kursa klausītājiem piedāvāt?

Video lekcijas ir tikai viena no tēmas izklāsta un izpratnes veidošanas iespējām – aicinām par studēšanas procesu domāt plašāk, piedāvājot papildu literatūru, pašrefleksijas uzdevumus, pašpārbaudes testus, kas ļautu vieglāk uztvert un domās sakārtot video lekcijās dzirdēto, veidotu teorētisko zināšanu sasaisti ar ikdienas pieredzi, kā arī īpašas intereses gadījumā sniegtu iespēju kursa saturu apgūt padziļināti.

2) Jāizdomā, kā īstenot tehniskās lietas:

Kā nofilmēšu lekcijas?

Tas sākotnēji var šķist viens no sarežģītākajiem soļiem, taču mēs aicinām uz to paraudzīties vienkārši – ja proti nofotografēt pašbildi, kuru nekautrējies rādīt draugiem, ar kursa filmēšanu arī tiksi galā. Filmēšanai ērti izmantot jebkuru jaunāko viedierīci vai Zoom platformas filmēšanas funkciju. To var paveikt ar vai bez citu palīdzības, būtiskākais – izvēlēties pieklājīgu fonu, atmest paškritiku un mēģināt!

Kā varēšu savu kursu reklamēt?

Open.lv platformas īre iekļauj arī to, ka darīsim zināmu par kursa publicēšanu savai 25 000 lielajai auditorijai, taču varbūt tev jau ir savi sekotāji vai zini veidus, kādos tevis veidotais saturs var sasniegt vēl vairāk interesentu. 

Kad atradīšu laiku, lai to visu paveiktu?

Darbs pie kursa satura ir būtiskākais un laikietilpīgākais no soļiem – noteikti jāpadomā, kad un kā to vari darīt, lai visu nesasteigtu. Ja kursa saturs jau gatavs, izmēģini filmēšanu! Praktisks mūsu komandas ieteikums – vienā dienā ieplāno nofilmēt vairākas kursa daļas, taču ne visu kursu. Garāka gabala filmēšana ļauj iesildīties un uzturēt vienotu video stilu un tempu, taču pārāk ilgs stāstījums var nogurdināt pašu runātāju.

3) Jāsaprot, ko no šī visa iegūsi (palīdzēsim ar dažiem piemēriem):

Man būs iespēja citiem pastāstīt ko vērtīgu!

Mēs, Open.lv veidotāji, pārskatot kursu atsauksmes, ik dienas pieredzam patīkamo gandarījumu – kāds no mūsu kursu studētājiem tieši šodien ir uzzinājis ko svarīgu, sapratis ko jaunu par sevi un citiem, dažreiz pat mainījis savu dzīvi. Tā ir lieliska sajūta, un to novēlam visiem! 😉

Tas var būt papildu ienākums

Tiešsaistes mācību kurss ir laika un citu resursu (ja tādi nepieciešami) ieguldījums, kuru veiksi tikai vienreiz – tā veidošanas brīdī. Pēc tam tas var būt patīkams papildu ienākums bez būtiska ieguldījuma. Ja tavs kurss jau ir izveidots un, iespējams, piedzīvo publicēšanos kādā citā mācību platformā, izmanto Open.lv papildu auditorijas iegūšanai. 

Man nav jāveido sava mājaslapa vai mācību vietne

Patiesi, Open.lv komanda vairāku gadu garumā ir strādājusi pie savas mācību platformas latviešu valodā, lai tā būtu lietotājam ērta, viegli saprotama un piedāvātu pilnvērtīgu studēšanas procesu – ar automātisku pievienošanu studiju kursam tūdaļ pēc maksājuma veikšanas, ar studiju procesu saistītiem ziņojumiem un sertifikātu ar unikālu un pārbaudāmu sērijas numuru.