Pārvērtējot vadonismu Latvijā: Kārlis Ulmanis vēsturē, kultūrā un atmiņā

1. Pievienojies

Lai piekļūtu kursa saturam, pievienojieties mācību platformai.

2. Iegādājies

Ja kurss nav iegādāts, to varat izdarīt šeit.

3. Izbaudi

Vēlam aizraujošas un vērtīgas studijas!

Astoņdesmit gadus atpakaļ – 1934. gada 15. maijā – , Ministru prezidenta Kārļa Ulmaņa vadītā apvērsuma rezultātā Latvijas Republika novērsās no demokrātiskā attīstības ceļa. Sešus gadus ilgais Kārļa Ulmaņa autoritārisma periods ir bijis nozīmīgs laiks valsts un sabiedrības attīstībā. Gan režīms, gan arī pati vadoņa personība ir izsaukusi daudzus kontraversālus jautājumus sabiedrībā.

Vai 15. maija apvērsums bija likumsakarīgs? Cik pamatotas ir cilvēku atmiņas par K. Ulmaņa laika ekonomisko uzplaukumu? Vai tiešām režīms bija “maigs”? Vai Vadonim varam pārmest kolaborāciju ar padomju okupācijas režīmu? Šie un daudzi citi jautājumi parādās publiskajā telpā!

Strīdiem un diskusijām ir jābūt, caur tām sabiedrība pārdzīvo pagātni un no tās gūst vajadzīgās mācības, kas nepieciešamas veiksmīgas nākotnes attīstībai. Kursa mērķis ir ieskicēt tos virzienus un atziņas, kas ir jaunākie Latvijas pagātnes pētniecībā, kas mēģina rast atbildes uz uzstādītajiem jautājumiem vai rada jaunus jautājumus par K. Ulmaņa 15. maija Latviju.

Kursu sastādījis Dr. hist. Kaspars Zellis.

Kursa saturs ir paredzēts katra individuālajai pilnveidei; par tā noklausīšanos apliecinājuma izsniegšana nav paredzēta.