Būtiski un zinātniskos pētījumos pamatoti ieguvumi no prāta pārvaldīšanas tehnikām un apzinātības prakses

(Saskaņā ar žurnāla “Forbes” veiktu apkopojumu.)

1) Sava prāta norišu apzināšanās SAMAZINA NEMIERU UN RAIŽPILNUS STĀVOKĻUS.

Masačūsetsas galvenās slimnīcas 2013. gadā veikts pētījums uzrāda, ka tā dalībnieki, kas astoņas nedēļas praktizējuši sava prāta apzināšanos, piedzīvo būtiski mazāk nemiera, nekā kontrolgrupa.

2) Paškultivācija un apzinātības prakse PAAUGSTINA MŪSU PRĀTA SPĒJAS UN MAZINA NOGURUMU.

2010. gadā veikts pētījums uzrāda, ka pat ļoti īsa (četru dienu ilga) apzinātības tehniku praktizēšana palielina mūsu spēju koncentrēties, samazina nogurumu un nemieru, uzlabo darba atmiņu.

3) Labsirdīgu prāta stāvokļu praktizēšana un apzinātība ĻAUJ MUMS LABĀK JUSTIES SAVĀ ĶERMENĪ.

Pētījumi uzrāda, ka neapmierinātība ar savu ķermeni sagādā ciešanas galvenokārt sievietēm dažādos vecumos. Ir izpētīts, ka sievietes, kas tikai trīs nedēļas praktizējušas uz sevi vērstu labsirdības meditāciju, piedzīvo ievērojami mazāk ar ķermeni saistītu neapmierinātību, kaunu un zemu pašapziņu, salīdzinājumā ar kontrolgrupu.

4) Sava prāta apzināšanā bāzēta kognitīvā terapija ĀRSTĒ DEPRESIJU.

Oksfordas Universitātes profesors Vilems Kuikens ir izpētījis, ka apzinātības praksē balstīta terapija palīdz pacientiem ar depresīvām tendencēm vieglāk atpazīt, kas notiek viņu prātā, un reaģēt uz to ar nosvērtību un labsirdību. Pētītais uzrāda, ka apzinātības prakse depresijas ārstēšanā un nepieļaušanā ir vienlīdz efektīva kā pretdepresijas medikamenti.

5) Apzinātības meditācija palīdz mūsu smadzenēm MAZINĀT IZLIEDĒTĪBU.

Hārvardā veikts pētījums uzrāda, ka astoņu nedēļu ilga apzinātības prakse ļauj mūsu uzmanībai pārslēgties ātrāk un padara to stabilāku.

6) Iekšēja kultivācija un apzinātības prakse MAZINA MŪSU AIZSPRIEDUMUS pret vecumu un rasi.

Centrālās Mičiganas Universitātes 2015. gadā veikts pētījums ļauj mums pamanīt, ka apzinātības prakse gluži automātiski padara mūs atvērtākus un iekļaujošākus, un aizspriedumiem ir aizvien mazāka vara pār mums.


Atgādinām, ka tikai neilgu brīdi ir spēkā pievilcīga akcija bijušā psihoterapeita un Latvijā pieprasītākā apzinātības skolotāja Anša Jurģa Stabinga lekciju kursam “Vienkāršas prāta pārvaldīšanas tehnikas”. Nepalaid garām šo iespēju: https://open.lv/ass-prats

* Pilnu rakstu kopā ar norādēm uz pētījumiem atradīsiet šeit.