Vēl atvērtāki

Publicēts 2022. gada 1. novembrī

Aptuveni pirms desmit gadiem es, Reinis Tukišs, un daži draugi un domubiedri atklājām tiešsaistes mācību burvību. Visbiežāk nakts melnumā, kad vairums ļaužu jau atslābuši miegā, mēs priecīgā saspringumā klausījāmies lekcijas par tēmām, kas mūs aizrauj, izcilu lektoru izpildījumā. 

Vēl atvērtāki
Reinis Tukišs, Open.lv dibinātājs un vadītājs

Piemēram, mani spilgtākie atklājumi bija prof. Boba Šillera lekcijas par finanšu tirgiem, prof. Roberta Grīnberga apburošais stāstījums par pasaules izcilākajiem komponistiem, prof. Malkoma Deivida Ekela divdesmit četras lekcijas par budismu. Un vēl un vēl.

Vēl atvērtāki
Coursera – viens no mūsu galvenajiem iedvesmas avotiem

Tas galvenokārt bija platformās CourseraThe Great Courses un Apple U. Šīs studijas bija tīrais gandarījums, to procesā bija gan dzirkstošs prieks par jaunatklāto, gan vērtīgi pavadīta laika sajūta, gan arī – nenoliegsim – patīkamā sajūta “es augu un kļūstu gudrāks”. Vienkārši sakot, tas bija viscaur forši, un es, gluži dabiska instinkta vadīts, šo patīkamo pieredzi gribēju nodot citiem.

Vēl atvērtāki
Prof. Mārča Auziņa kurss “Meditācija ikvienam” – viens no mūsu pieprasītākajiem un augstāk novērtētajiem kursiem

Man jau toreiz bija tas gods pazīt un būt draudzīgās attiecībās ar tā brīža Latvijas Universitātes rektoru Mārci Auziņu. Zināju, ka Mārcis ir vairāku Coursera kursu absolvents. Mēs mēdzām satikties pie pusdienām un runāt par lietām, kas mums bija nozīmīgas (mēs tā darām aizvien). Tad nu, lūk, kādās šādās pusdienās dzima doma par LU Open Minded.

LU Open Minded mērķis bija ļoti vienkāršs – ar tīmekļa starpniecību piedāvāt vērtīgu, saturiski aizraujošu, aktuālu un empīriski pamatotu neformālo izglītību latviešu valodā ikvienam, neatkarīgi no viņa ienākumiem, sociālā statusa vai atrašanās vietas. 

Šo mērķi esam īstenojuši jau astoņus gadus un, to darīdami, auguši straujā tempā. Mūsu mācību platforma no robustas un manuāli administrējamas pārtapusi rafinētā un automatizētā. Mūsu video un producēšanas kvalitāte kļuvusi tuva nevainojamai, nodrošinot klātbūtnes efektu un precīzu vēstījumu. Mūsu klientu serviss ir ātrs, pretimnākošs un efektīvs. Bet pats svarīgākais – esam nodrošinājuši daudzpusīgas studijas vairāk nekā 20 tūkstošiem cilvēku.

Šobrīd speram nākamo būtisko soli – kļūstam vēl atvērtāki un pieejamāki. Lūdzam turpmāk mūs saukt vienkārši par Open.lv. 

Kas mainīsies līdz ar nosaukuma maiņu?

Open.lv platformā jūs aizvien biežāk sastapsiet jaunus un spožus un, iespējams, agrāk nedzirdētus savu jomu lietpratējus, kas var lepoties ar izcilu izglītību un/vai daudzpusīgu pieredzi. 

Open.lv platforma pamazām taps pieejama arī neatkarīgi veidotam saturam – sekojot noteiktām vadlīnijām, satura veidotāji būs aicināti izmantot mūsu mācību platformu savu kursu izstrādei un nodošanai klausītājiem.

Organizācijas, uzņēmumi, izglītības iestādes var pārņemt mūsu pieredzi tiešsaistes satura veidošanā un administrēšanā. 

Kas paliks nemainīgs?

Nemainīgs paliks aicinājums par ļoti demokrātisku samaksu apgūt lielisku un aktuālu saturu ērtā mācību platformā. 

Lai jums nerimstošs prieks atklāt ko jaunu!

Reinis Tukišs, Open.lv vadītājs