Saspringuma atbrīvošana kakla zonā

Saspringuma atbrīvošana kakla zonā

Šajā īsajā video izvilkumā no tiešsaistes kursa “Sejas joga enerģijai un skaistumam” Nadia demonstrē vingrinājumu kakla atslābināšanai, kas palīdz atbrīvot arī saspringumu “sternocleidomastoideus” muskulī (SCM). Kāpēc šis muskulis ir tik svarīgs un kādi ir ieguvumi, zinot, kā to atslābināt?

Kas ir “sternocleidomastoideus” muskulis?

SCM ir izteikts muskulis kaklā, kas stiepjas no krūšu kaula (“sterno”) un atslēgas kaula (“cleido”) līdz deniņu kaula izaugumam aiz auss (“mastoideus”). Tam ir divas galvas: krūšu galva un atslēgas kaula galva. Šis muskulis spēlē svarīgu lomu dažādās galvas un kakla kustībās, ieskaitot rotāciju un saliekšanu.

Saspringuma atbrīvošana kakla zonā

Saspringuma atbrīvošana SCM muskulī ir svarīga vairāku iemeslu dēļ:

1. Sāpju mazināšana: Saspringums SCM muskulī var izraisīt sāpes un diskomfortu kaklā, galvā un pat sejā. Saspringumu mazinot, var atvieglot šos simptomus un uzlabot vispārējo komfortu.

2. Galvas un kakla mobilitāte: Savilkts SCM muskulis var ierobežot galvas un kakla kustību diapazonu. Atslābinot šo muskuli, var atjaunot pienācīgu mobilitāti un elastību, padarot ikdienas kustības vieglākas un ērtākas.

3. Stājas uzlabošana: SCM ir iesaistīts pareizas stājas uzturēšanā, īpaši galvas un kakla zonā. Saspringums šajā muskulī var veicināt nepareizu stāju, kas savukārt var izraisīt problēmas, piemēram, apgrūtināt galvas izvirzīšanu uz priekšu. Saspringuma mazināšana var palīdzēt labot stājas disbalansu un izlīdzināt stāju.

4. Samazinātas galvassāpes: Saspringums kakla muskuļos, ieskaitot SCM, ir bieži sastopams saspringuma galvassāpju izraisītājs. Atslābinot šos muskuļus, izmantojot masāžu vai stiepšanos, iespējams samazināt galvassāpju biežumu un smagumu.

5. Atvieglota Temporomandibulārās locītavas (TML) disfunkcija: Saspringums SCM muskulī var veicināt TML disfunkciju, kas savukārt var izraisīt sāpes un ierobežotu mobilitāti žoklī. Atslābinot šo muskuli, var palīdzēt atvieglot ar TML saistītos simptomus.