Aija Libere: Ēšanas brīvība – veselīgi un bez ierobežojumiem

“Labie un sliktie” pārtikas produkti | Baudpilnāka ēšanas pieredze | Ēdienreižu nozīme | Ēšana un iekšējā balss | Ēšanas brīvība | Izsalkums | Maltīšu plānošana | Sāta sajūta | Uzkodu nozīme | Veselīgi ēšanas paradumi | Veselīgs uzturs

Kurss būs noderīgs visiem, kam patīk ēst garšīgi! Bet jo īpaši tiem, kurus nogurdinājuši dažādi ēšanas ierobežojumi un citi ar uzturu saistīti ikdienas izaicinājumi.

Aija Libere: Ēšanas brīvība – veselīgi un bez ierobežojumiem

Aija Libere: Ēšanas brīvība – veselīgi un bez ierobežojumiem

Klausītāji, auditorija: ikviens, kurš vēlas ilgtermiņā izveidot draudzīgas attiecības ar ēdienu un dzīvot baudpilnāku, pilnvērtīgāku un veselīgāku dzīvi.


Dalībnieku atsauksmes

“Patika tas, ka lektore akcentu lika uz labvēlīgas attieksmes veidošanu pret ēdienu un ēšanu.”

“Uzzināju daudz jauna – par pozitīvu attieksmi pret sevi un ēdienu… Tas radīja atvieglojuma sajūtu un brīvību.”

“Palīdzēja paskatīties uz ēšanu no cita skatu punkta. Bija, par ko padomāt, un lika pārvērtēt savās ikdienas darbībās. Pozitīvi un vērtīgi!”

“Burvīgi, ļoti interesants saturs. Ar aizrautību klausījos pasniedzēju.”

“Vienkārši, saprotami un ar absolūti citādāku pieeju. Man patīk, ka nav tādu “slikto” un “labo” produktu!”

“Svaigs skatījums uz aktuālu tēmu!”

“Bija interesanti. Daļa informācijas bija zināma, bet lekcijas sniedza iedvesmojošas zināšanas, kas deva impulsu ienest pārmaiņas ikdienā.”

“Ļoti labs kurss! Jo pamatā apskatīti ēšanas psiholoģiskie aspekti. Kursu vērtēju kā vairākas vizītes pie KBT psihoterapeita.”

“Nebiju līdz šim aizdomājusies un nezināju atšķirību, kad ir fizioloģisks izsalkums un kad ir emocionāls izsalkums. Aizdomājos par ēšanu un vajadzībām. Guvu apstiprinājumu, ka maltītes labāk plānot un gatavot vairākām dienām. Interesanti – daudzveidīgums, krāsas. Un, protams, interesanti bija uzzināt par apzinātu ēšanu. Noderīgi.”


Par kursu

Kā ļaut sev našķošanās baudu bez vainas apziņas? Kādi priekšstati par veselīgu uzturu un ķermeni ietekmē mūsu ikdienas izvēles un pašsajūtu? Un galu galā – kā mūsdienu pasaulē dzīvot bez ierobežojumiem uzturā un tāpat būt laimīgiem un veseliem? Kursa ietvaros atbildēsim uz šiem jautājumiem un mācīsimies iedibināt paliekošus paradumus, kas pavērs ceļu uz brīvāku, baudpilnāku un veselīgāku attieksmi pret uzturu.

Ēšanas brīvība savā būtībā balstās apzinātības praksē un dāvā potenciālu mums katram nokļūt pie savas individuālās labsajūtas un veselības atslēgas. Tā nav maģiska formula, kas pēkšņi atbrīvos no nevēlamiem cipariem vai sportiskām aktivitātēm, bet gan pieeja sevis atbrīvošanai no šīm bažām. Reģistrējoties kursam, varēsi izvērtēt savas attiecības ar ēdienu un iemācīties sadzirdēt to, kas paša ķermenim vajadzīgs visvairāk.

Kurss būs noderīgs visiem, kam patīk ēst garšīgi! Bet jo īpaši tiem, kurus nogurdinājuši dažādi ēšanas ierobežojumi un citi ar uzturu saistīti ikdienas izaicinājumi.

Kurss filmēts un producēts 2021. gada pavasarī.

Par lektori

Aija Libere ir uztura terapeite ar vairāku gadu kulinārijas pieredzi, kas ēst gatavošanai ir ļāvis pievērsties no dažādiem skatu punktiem. Uztura speciālista profesiju viņa apguvusi Rīgas Stradiņa universitātē, bet maģistra studijās Portugālē savas zināšanas padziļinājusi tieši ēšanas uzvedībā un ķermeņa vielmaiņā.Šobrīd savas atklāsmes un zināšanas pielieto kā ārstniecības persona Veselības centrā “Vivendi”, Krimuldas rehabilitācijas centrā un paralēli apmācot topošos ārstus-studentus veselīgas ēdienu gatavošanas metodikā.


Lekciju saraksts

Pirmā lekcija. Iepazīšanās ar priekšstatiem par uzturu

Caur jaunas sievietes Annas ikdienas gaitām labāk izpratīsim galvenos psiholoģiskos šķēršļus un iekšējās pārliecības, kuras mūsdienu cilvēkam varētu traucēt ēdienu uztvert pavisam vienkārši un brīvi. Īsi aplūkosim arī to, kā ar šiem uzskatiem saistās potenciālie risinājumi, kurus pilnvērtīgāk apgūsim turpmākajās nedēļās.

Otrā lekcija. Veselīga ķermeņa tēls un sajūtu atpazīšana

Turpinot iepriekšējā lekcijā uzsākto ceļu sevis iepazīšanā, izvērtēsim saikni starp savu paštēlu un fizisko labsajūtu. Lai attīstītu spēju izprast, kas ķermenim patiesi nepieciešams, mācīsimies klausīties tā impulsos un sajūtu niansēs.

Trešā lekcija. Izsalkums un to ietekmējošie faktori

Šajā lekcijā mēģināsim izprast, kas ir izsalkums – gan fiziskais, gan emocionālais. Lai labāk to iepazītu, aplūkosim arī citus vides un emocionālos faktorus, kas var ietekmēt mūsu izvēles saistībā ar ēdienu. Un lekcijas beigās – kopā našķosimies!

Ceturtā lekcija. Veselīgs uzturs un izmaiņas savos paradumos

Šeit galvenais mērķis būs apkopot visus iepriekšējās nedēļās dzirdētos konceptus un saprast, kam patiesībā ir nozīme veselīgā uzturā. Runāsim par to, kā maigi un patīkami veikt izmaiņas savā ikdienā, lai atbrīvotos no traucējošiem ierobežojumiem.

Piektā lekcija. Pilnvērtīgu maltīšu principi un praktiski padomi ikdienai

Pēdējā nedēļā runāsim par praktisko pusi – kā plānot maltītes, kā gudri iepirkties un kā ēšanu padarīt par kopumā patīkamu rituālu. Šie padomi palīdzēs atbrīvoties no šķēršļiem ceļā uz ēšanas brīvību kā dzīvesveidu ilgtermiņā.

Jums arī varētu patikt…