Vagus nervs jeb klejotājnervs – stresa mazinātājs

Vagus nervs jeb klejotājnervs – stresa mazinātājs

Vagus nervs jeb klejotājnervs ir daļa no parasimpatiskās nervu sistēmas, kas palīdz kontrolēt un samazināt stresu, satraukumu, iegūt iekšēju skaidrību un enerģiju. Tātad svarīga vienība, kam ikdienā vērts veltīt mazliet uzmanības.

Maigi stimulējot vagus jeb klejotājnervu, tu vari uzlabot savu pašsajūtu, samazināt stresu, veicināt dziļu un dziedinošu relaksāciju, kas sniedz ķermenim vairāk resursu, lai tas varētu savest sevi labā kārtībā.

Saskaņā ar sākotnējiem pētījumiem, vagus nerva stimulēšana var arī palīdzēt stiprināt tavu imunitāti un samazināt iekaisumus ķermenī, tādējādi palīdzot pret tādām slimībām kā reimatoīdais artrīts, kairināto zarnu sindroms, Krona slimība un citiem apgrūtinošiem stāvokļiem.

Vienkāršas tehnikas vagus nerva aktivizācijai

Piedāvājam trīs pavisam vienkāršas un viegli praktizējamas tehnikas, kas piedāvā gan tūlītēju atslābumu, gan arī – atkārtojot tās ilgtermiņā – dziļākas un pamatīgākas pārmaiņas.

1. tehnika. Dziļa vēdera elpošana

Sāc ar nomierināšanos ērtā stāvoklī sēdus vai guļus, novietojot vienu roku uz krūtīm un otru uz vēdera. Ieelpo lēnām un dziļi caur degunu, uzpildot vēderu ar gaisu tā, lai tas piepūšas kā balons. Izelpo lēnām caur muti vai degunu, iztukšojot vēderu. Atkārto šo tehniku vairākas reizes. Dziļa vēdera elpošana palīdz aktivizēt vagus nervu un samazināt stresu. Vienā reizē veic vismaz desmit dziļās elpas.

2. tehnika. Skaņu meditācija vai dziedāšana

Atodi vietiņu, kur jūties netraucēts un dziedi, kopā ar dziļu izelpu izdodot garu, dziļu un zemu skaņu (piemēram, “om”). Šī metode izmanto balss frekvences, lai iedarbīgi masētu un stimulētu vagus jeb klejotājnervu.

3. tehnika. Auksts ūdens

Lielisks veids, kā aktivizēt vagus nervu, ir izmantot aukstu ūdeni. Vai esi pamanījis, ka auksta duša vai pelde sniedz lielāku prāta skaidrību un palīdz atslābināties. Vienkāršs padoms ikdienai – noskalo seju ar labu daudzumu auksta ūdens! Sejā atrodas daudz vagus nerva receptoru, un pēkšņais aukstums palīdzēs izsaukt reakciju, kas stimulē vagus nervu un palielina parasimpātiskās nervu sistēmas aktivitāti.

Lai uzzinātu vairāk par vagus nerva stimulēšanu un dziļu atslābināšanos, iesakām šos kursus:

SEJAS JOGA ENERĢIJAI UN SKAISTUMAM, DZĪVE BEZ MUGURAS SĀPĒM, VIENKĀRŠAS PRĀTA PĀRVALDĪŠANAS TEHNIKAS

Svarīgi! Paturi gan prātā, ka, lai arī šīs tehnikas var palīdzēt daudziem, tās var nederēt visiem. Ja šīs tehnikas neuzlabo pašsajūtu un jūties nelāgi ilgākā periodā, noteikti meklē palīdzību pie speciālista.